نمونه برداری

Home>Technical>clinical>نمونه برداری

در این بخش پس از تایید و احراز هویت مراجعین، نمونه برداری از آن ها با رعایت شرایط استاندارد انجام می پذیرد. نمونه های مختلف از جمله خون، خلط، ادرار و … بر اساس آزمایش های درخواستی و پس از کنترل، تهیه و تحت شرایط استاندارد در کمترین زمان به بخش جداسازی آزمایشگاه منتقل می گردد.

همچنین در این بخش علاوه بر نمونه گیری خون، نمونه نازوفارنکس و نمونه برداری از زخم و ضایعات پوستی جهت بررسی قارچ و … نیز انجام می گیرد.

* در صورت درخواست بیمار با هماهنگی قبلی نمونه گیری توسط پرسنل آموزش دیده بخش نمونه برداری در منزل قابل انجام می باشد.

در آزمایشگاه فجر، پذیرش و جوابدهی بصورت سیستم اتوماسیون انجام می شود. از مزایای این سیستم می توان به متصل بودن کلیه دستگاههای آزمایشگاه به سیستم پذیرش و جوابدهی متصل هستند اشاره کرد. این سیستم این امکان را فراهم می سازد که به محض پذیرش یک بیمار، تست های بیمار در دستگاههای مرتبط تعریف می شود. و با توجه به وجود بارکد روی هر نمونه، هیچ خطایی در جابجایی نمونه رخ نمی دهد. پس از انجام آزمایشات مورد نظر، نتایج مستقیما از دستگاه به پرونده بیمار منتقل می شود. بنابراین خطای انسانی به دلیل حذف اپراتوری نیروی انسانی در ثبت نتایج به حداقل می رسد.

نمونه برداری در منزل

به منظور احترام به زمان مراجعه کنندگان و در عین حال در نظر گرفتن شرایط بیمار، پرسنل مجرب ما برای نمونه برداری به منزل یا محل کار شما اعزام میشوند. روال کاری برای نمونه برداری بیمار در منزل شامل مراحل پذیرش، نمونه برداری و جوابدهی، به صورت زیر می باشد

پذیرش

همراه بیمار با در دست داشتن نسخه پزشک به آزمایشگاه مراجعه کرده و پرسنل پذیرش مطابق درخواست پزشک، پذیرش را انجام داده و توضیحات لازم در ارتباط با شرایط آزمایش به همراه بیمار منتقل می گردد. سپس تلفن ثابت و آدرس بیمار ثبت شده، هزینه آزمایش دریافت گردیده و در نهایت نام و ساعت حضور فرد نمونه بردار مشخص می گردد.

نمونه برداری

بر اساس زمان هماهنگ شده برای نمونه برداری، فرد نمونه بردار وسایل و ظروف نمونه برداری لیبل شده را با وسایل احتمالی مورد نیاز آماده کرده و ضمن هماهنگی با مسئول نمونه برداری و ثبت ساعت خروج از آزمایشگاه راس ساعت هماهنگ شده در محل نمونه برداری از بیمار حاضر می گردد.

نمونه بردار در هنگام رسیدن به درب منزل بیمار با ارائه کارت پرسنلی آزمایشگاه خود را معرفی کرده و نمونه برداری را انجام می دهد و پس از اطمینان از شرایط مطلوب بیمار، نمونه ها را در اسرع وقت و مطابق شرایط استاندارد به آزمایشگاه منتقل می نماید. نسخه پزشک و هزینه ایاب و ذهاب توسط فرد نمونه بردار در منزل دریافت شده و قبض پذیرش تحویل بیمار و یا همراه بیمار می گردد.

جوابدهی

تایج آزمایش در اسرع وقت به روش های ذیل می تواند در اختیار بیمار قرار گیرد.

1- به صورت حضوری با ارائه قبض پذیرش از ساعت 16 الی 19

2- مشاهده از طریق وب سایت (جواب دهی آنلاین)

3- ارسال از طریق تلگرام

4- ارسال از طریق ایمیل

5- ارسال از طریق فکس

*لازم به ذکر است برای تحویل جواب در موارد فوق می بایست بیمار هیچگونه بدهی به آزمایشگاه نداشته باشد

نمونه برداری در پارکینگ آزمایشگاه

آزمایشگاه فجر به منظور راحتی و رفاه حال بیمارن کم توان، پرسنل مجرب نمونه بردار خود را در پارکینگ آزمایشکاه مستقر کرده تا خونگیری در همان مکان انجام شود .

روال کاری برای نمونه برداری در پارکینگ شامل مراحل پذیرش، نمونه برداری و جوابدهی، به صورت زیر می باشد

پذیرش

همراه بیمار با در دست داشتن نسخه پزشک به آزمایشگاه مراجعه کرده و پرسنل پذیرش مطابق درخواست پزشک، پذیرش را انجام داده و توضیحات لازم در ارتباط با شرایط آزمایش به همراه بیمار منتقل می گردد. سپس تلفن ثابت و آدرس بیمار ثبت شده، هزینه آزمایش دریافت گردیده و در نهایت نام فرد نمونه بردار مشخص می گردد.

نمونه برداری

بر اساس هماهنگی های انجام شده برای نمونه برداری، فرد نمونه بردار وسایل و ظروف نمونه برداری لیبل شده را با وسایل احتمالی مورد نیاز آماده کرده و ضمن هماهنگی با مسئول نمونه برداری در محل نمونه برداری از بیمار حاضر می گردد.

جوابدهی

تایج آزمایش در اسرع وقت به روش های ذیل می تواند در اختیار بیمار قرار گیرد.

1-به صورت حضوری با ارائه قبض پذیرش از ساعت 16 الی 19

2-مشاهده از طریق وب سایت (جواب دهی آنلاین)

3-ارسال از طریق تلگرام

4-ارسال از طریق ایمیل

5-ارسال از طریق فکس

نمونه برداری با دستگاه رگ یاب

دستگاه رگ‌ياب يا پيدا كننده رگ در اصطلاح vein finder که به منظور نشان دادن رگ مورد استفاده قرار می گیرد.

 امروزه با افزایش حساسیت هر چه بیشتر در بخش سلامت و بخصوص تشخیص و درمان، لزوم استفاده از ابزار های مختلف حتی در ابتدائی ترین مراحل با هدف افزایش دقت و موفقیت و ایجاد اعتماد متقابل در درمانگر و درمانشونده انکار ناپذیر است.دستگاه رگ یاب مناسب برای تمام رده‌های سنی نوزادان، اطفال، نوجوانان، جوانان و بــزرگسـالان می باشد.

 استفاده از اين دستگاه استرس بيمار را هنگام خوندهي بسيار كاهش داده و همچنين با به وضوح ديده شدن رگ، ضريب خطاي شخص متخصص را نيز پايين مي‌آورد.

با توجه به اين كه براي پيدا كردن رگ مشكلاتي چون تكيه داشتن بر مهارت خاص نمونه گیر، ايجاد زخـم و نـاراحتي بيمار و عوارض ناخواسته ديگر به‌وجود مي‌آيد، دستگاه رگ ياب ويژگي‌هايي چون قـــدرت تـشـخـيــص مـنــاســب‌تــريــن وريــد از مـيــان وريــدهــاي ديـگــر، قــدرت تـشـخـيـص سيـاهـرگ و سرخرگ، داشتن سرعت بالا و يافتن رگ در كمتر از 5 ثانيه را دارد.

بنابراين با اين دستگاه مي‌توان رگ مناسب را به راحتي و بدون خطا جهت نمونه‌گيري، خون‌گيري انتخاب كرد. ضمنا اين دستگاه دارای تاییدیه از سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) بوده و عاري از هرگونه عوارض جانبي است بـنـابراين هيچ نگراني را براي بيمار ايجاد نخواهد كـرد.

موارد کاربرد

v    بــراي نــوزادان بــه دلـيــل حـســاسـيــت خـون‌گيـري و نمـونـه‌گيـري و پيچيدگي رگ

v    افرادي كه رگ‌هاي واريسي دارند

v    در مواردی که مشكل پيدا كردن رگ به دليل باريك شدن رگ، انقباض ديواره عضلاني رگ و خون‌رساني ضعيف و هـمـچـنـيـــن نـمـــايــان نـبــودن و دشواری نمونه‌گيري و خون‌گيري وجود دارد.

Image result for blood collection HD

ساعات کاری

شنبه تا چهار شنبه ۶صبح-۷عصر
پنجشنبه ۶صبح-۴عصر

 جوابدهی از ساعت ۴عصر  الی ۷ شب

۰۱۱۳۳۴۱۱۱۰۳-۵

آدرس آزمایشگاه

آدرس : ساری ، ابتدای بلوار کشاورز ، ساختمان دکتر مهدوی

درباره‌ی ما بیشتر بدانید…

سازمان های طرف قرارداد

آزمایشگاه فجر ساری برای رفاه حال بیماران عزیز با بیش از 20 شرکت بیمه طرف قرداد میباشد

 1. تامین اجتماعی (عادی ، خاص ، ماما)
 2. خدمات درمانی (کارکنان دولت ، خدمات ایرانیان ، روستائیان ، سایر اقشار)
 3. نیروی مسلح
 4. بانک ها : بانک ملی ، ملت ، صادرات ، سپه ، رفاه ، کشاورزی ، تجارت ، صنعت و معدن
 5. کمیته امداد
 6. بهزیستی
 7. کارکنان فولاد و ذغال سنگ
 8. شرکت نفت
 9.  بیمه ایران
 10. صدا و سیما
 1. بیمه آتیه سازان حافظ
 2. بیمه آرمان
 3. بیمه پارسیان
 4. بیمه ما
 5. بیمه دانا
 6. بیمه آسیا
 7. بیمه نوین
 8. بیمه البرز
 9. بیمه دی
 10. بیمه رازی
0
میلیون مراجعه کننده تا به امروز
0
نفر پرسنل مجرب
0
سال تجربه‌ی موفق
0
متر مربع زیربنا برای خدمت به شما