۰۱۱-۳۳۴۱۱۱۰۳-۵ | contact@fajrlab.com
fajr logo tp farsi 500 w d84220e8b21ab2c672e96b65c3948246
mobile logo

دانشمندان با استفاده از پروتئین خاموش کننده RNA در کبد, چاقی و دیابت را در موش ها متوقف ساختند.

07 21 PointMutations L

درمان جدید برای یک مشکل عمده در سلامت؟

 

چاقی و بیماری های مرتبط با آن، مانند دیابت نوع ۲ و بیماری کبد چرب، یک عامل مهم سلامت جهانی است، اما محققان در گزارش می دهند که مسدود کردن پروتئین RNA-silencing در کبد موش باعث می شود تا حیوانات از شرایط داشتن چربی و دیابت محروم شوند.

دکتر Takahisa Nakamura و همکارانش در مرکز پزشکی بیمارستان (Cincinnati Children’s Hospital Medical Center) از لحاظ ژنتیکی پروتئین Argonaute 2 (Ago2) را از کبد موش حذف کردند. پروتئین Ago2 خاموش شدن RNA را در سلول ها کنترل کرده و بر متابولیسم انرژی در بدن تأثیر می گذارد. دانشمندان گزارش می دهند که وقتی این پروتئین RNA را در کبد متوقف می کند، باعث کاهش سرعت سوخت و ساز بدن و توانایی کبد برای رژیم غذایی با چربی بالا می شود.

هنگامی که آنها Ago2 را از کبد موش حذف کردند، این حذف برای حیوانات سمی نبود، اما متابولیسم انرژی را تثبیت کرد. این امر به جلوگیری از چاقی و توسعه دیابت و بیماری چربی کبد که می تواند به شدت به ارگان حیاتی آسیب برساند کمک کرد تا مواد سمی از بدن از بین برود.

ناکامورا، محقق ارشد و عضو بخش بین الملل گفت: “اگر چه هنوز در اول راه هستیم، ولی ما پیشنهاد می کنیم که ممکن است کاربردهای مهمی برای یافته های ما در زمینه اختلالات متابولیک مزمن مانند دیابت، بیماری های کبدی چربی و سایر بیماری های مرتبط با چاقی وجود داشته باشد. این به ما اجازه می دهد تا رویکرد درمانی جدیدی را پیدا کنیم که باعث تغییر تعادل انرژی در چاقی و بیماری های مرتبط شود.

علم جدید

دانشمندان گزارش کرده اند که تحقیق در مرحله اولیه است. یافته های آنها هنوز نیاز به مطالعه و تایید بیشتری در مدل های آزمایشگاهی و توسعه یک درمان عملی برای مهار Ago2 در یک محیط بالینی برای بیماران دارد. اما مقاله فعلی پایه محکمی برای کار بعدی است.

منبع : https://www.sciencedaily.com/releases/2018/09/180910111249.htm

guest

۰ دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه‌ی نظرات

ساعات کاری

شنبه تا چهار شنبه ۶صبح-۷عصر
پنجشنبه ۶صبح-۴عصر

 جوابدهی از ساعت ۴عصر  الی ۷ شب

۰۱۱۳۳۴۱۱۱۰۳-۵

آدرس آزمایشگاه

fajrmap 800x795

آدرس : ساری ، ابتدای بلوار کشاورز ، ساختمان دکتر مهدوی

آخرین مقالات پزشکی برای مراجعین

Go to Top