۰۱۱-۳۳۴۱۱۱۰۳-۵ | contact@fajrlab.com
mobile logo

آزمایش HSV IgG :
◀︎این آزمایش در بخش ایمونولوژی و سرولوژی آزمایشگاه فجر انجام میپذیرد.

آمادگی بیمار

آمادگی خاصی لازم نیست

نوع نمونه

نمونه خون از ورید بازو

علت درخواست تست

این تست برای غربالگری یا تشخیص عفونت با ویروس هرپس سیمپلکس؛ اگر فرد دارای علائم عفونت با ویروس هرپس سیمپلکس نظیر تاول در ناحیه تناسلی یا نشانه های مننژیت ویروسی است، درخواست می شود.
تست آنتی بادی HSV بطور اولیه، وقتی که بیمار از نظر مواجهه قبلی با HSV پایش می شود، درخواست می گردد. گاهی اوقات، تست آنتی بادی HSV حاد و نقاهت در صورت شک به وجود عفونت فعلی درخواست می شود.

توضیح راجع به تست

v   تست هرپس سیمپلکس برای شناسایی عفونت حاد هرپس یا آنتی بادی های هرپس که نشانه ای از مواجهه قبلی با هرپس هستند، انجام می شود. یکی از رایج ترین عفونت های ویروسی، هرپس سیمپلکس ویروس (HSV) است که در دو نوع اصلی، HSV- 1  و HSV- 2  وجود دارد.

v   آنتی بادی های HSV، پروتئین های خاص هستند که بدن برای مبارزه با عفونت، ایجاد و به داخل جریان خون آزاد می کند.

v   تست آنتی بادی HSV می تواند هر دو نوع ویروسی (HSV-1)و HSV-2)  )را شناسایی کند و آزمایش هایی در دسترس هستند که می توانند آنتی بادی های IgM اولیه و همچنین آنتی بادی های IgG باقی مانده برای همیشه را، در افرادی که در معرض این ویروس قرار گرفته اند، شناسایی کنند.

v   تست HSV برای شناسایی وجود ویروس تبخال در افراد دارای زخم های تناسلی، آنسفالیت و در نوزادان مشکوک به داشتن هرپس نوزادان استفاده می شود.

v   تولید آنتی بادی HSV IgG، پس از تولید آنتی بادی HSV IgM آغاز می شود. غلظت ها برای چند هفته افزایش می یابند، افت می کنند و سپس در خون ثابت می شوند. هنگامی که کسی یکبار با HSV آلوده می شود، به تولید مقادیر کم HSV IgG ادامه می دهد.

v   آنتی بادی HSV – 1 IgG یا HSV – 2 نشان دهنده عفونت قبلی است. افزایش قابل توجه در آنتی بادی های HSV IgG، که با مقایسه نمونه های حاد و نقاهت اندازه گیری شده، عفونت فعال یا اخیر را نشان می دهد. نتایج منفی آنتی بادی HSV به این معنی است که بعید است فرد در معرض HSV قرار گرفته باشد یا که بدن، برای شروع تولید آنتی بادی HSV وقت نداشته است.

تست های تکمیلی

 TORCH; CSF analysis

طریقه جمع آوری نمونه 

نمونه خون از طریق فروبردن سوزن داخل ورید بازو به دست می آید

منبع

معاونت درمان وزارت بهداشت ودرمان

اشتراک
اشاره به موضوع
guest

۰ دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه‌ی نظرات

راهنمای مراجعین

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه ۶صبح-۷عصر
پنجشنبه ۶صبح-۴عصر

 جوابدهی از ساعت ۴عصر  الی ۷ شب

 ۰۱۱۳۳۴۱۱۱۰۳-۵

آدرس آزمایشگاه

آدرس آزمایشگاه فجر در نقشه

آدرس : ساری، ابتدای بلوار کشاورز، جنب پل شهید سردار نبوی، ساختمان دکتر مهدوی

آخرین مقالات پزشکی برای مراجعین

Go to Top