۰۱۱-۳۳۴۱۱۱۰۳-۵ | contact@fajrlab.com
mobile logo

HPV Genotyping

آزمایش HPV Genotyping :
◀︎این آزمایش در بخش مولکولی آزمایشگاه فجر انجام میپذیرد.

سرطان دهانه رحم

سرطان دهانه رحم بعنوان دومین سرطان شایع در بین زنان محسوب شده که سالیانه بیش از ۴۹۰۰۰۰ مورد از آن در سراسر جهان شناسایی می شود و تا کنون عوامل متعددی به منظور تعیین میزان تاثیر یا دخالت آنها در پیدایش سرطان دهانه رحم مورد بررسی قرار گرفته اند که مواردی مانند استعمال دخانیات، مصرف داروهای ضد بارداری، حاملگی، نوع تغذیه، بیماریهای منتقله از طریق تماس جنسی به عنوان بندوباری جنسی و عوامل افزایش دهنده یا مستعد کننده خطر بروز سرطان دهانه رحم معرفی شده اند .

عفونت تناسلی با تیپهای خاصی از HPV  بعنوان مهمترین عوامل تشکیل بدخیمی ونئوپلازی های تناسلی شناخته شده اند به گونه ای که بعضی از تیپهای این ویروس با ۹۰ %تا ۱۰۰ % از موارد سرطانهای دهانه رحم در ارتباط می باشند.

سرطانهای دهانه رحم در کشورهای در حال توسعه از شیوع بیشتری برخوردار می باشند به گونه ای که طبق آمار حدود ۸۳ %از موارد ابتلا را شامل می شوند.

پاپیلوماویروس های انسانی بر اساس پتانسیل سرطان زایی به دو دسته پرخطر و کم خطر تقسیم می شوند. تیپهای ۱۶ ,۱۸ ,  ۴۵، ۳۹, ۳۵ , ۳۳ ,۳۱ بیشتر با موارد بدخیم سرطانهای تناسلی در ارتباط اند.

بنابراین تعیین ژنوتیپ HPV بدلیل آشکار شدن وجود تیپهای پرخطر یا کم خطر می تواند در غربالگری وشناسایی بیمارانی که در خطر پیدایش ضایعات بدخیم تناسلی هستند بسیار سودمند باشد .

اشتراک
اشاره به موضوع
guest

۰ دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه‌ی نظرات

راهنمای مراجعین

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه ۶صبح-۷عصر
پنجشنبه ۶صبح-۴عصر

 جوابدهی از ساعت ۴عصر  الی ۷ شب

 ۰۱۱۳۳۴۱۱۱۰۳-۵

آدرس آزمایشگاه

آدرس آزمایشگاه فجر در نقشه

آدرس : ساری، ابتدای بلوار کشاورز، جنب پل شهید سردار نبوی، ساختمان دکتر مهدوی

آخرین مقالات پزشکی برای مراجعین

Go to Top