بیانیه ماموریت 

 با اعتقاد به اینکه اخلاق حرفه ایی و متعهدانه در آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی فجر همانند تخصص تاثیر گذار است، همواره می کوشیم تا روح تعهد در تمامی مدیران و پرسنل آزمایشگاه خود، نسبت به مردم و شهری که در آن زندگی می کنیم، وفاداری و توجه مان را به اثبات برسانیم. تلاشهایمان در جهت تامین خدمات آزمایشگاهی تشخیص طبی و ارایه جوابهای صحیح، دقیق و به موقع می باشد. به گونه ای که رهنمود و کمک شایانی برای جامعه پزشکان درراستای پیشگیری، تشخیص دقیق و به موقع، درمان موثر و کنترل بیماریها باشد. معتقدیم که بدون شک ارتقاء علمی و آگاهی کارکنان ما موجب رشد و تعالی سلامت همشهریان عزیزمان و ضامن بقای خوش نامی، اعتبار و سودآوری سازمانمان خواهد بود.

اجزای ماموریت

مشتریان:  الف- پزشکان ب- بیماران ج- افراد سالمی که در پی پایش و حصول اطمینان از سلامتی خود هستند. د- کارکنان سازمان ما به عنوان مشتریان داخلی هیچگاه از قلم نخواهند افتاد.

محصول: ارائه دهنده خدمات آزمایشگاهی، تشخیص طبی

بازارها: گستره بازار ما سراسر کشور است ; با تاکید بر مناطق شمال کشور (مازندران).

فن آوری: بهره مندی از پیشرفته ترین، به روزترین و کارآمدترین اتوماسیون و شبکه های کامپیوتری

توجه به رشد و بقا و سودآوری: بهبود مستمر کیفیت و کمیت خدمات منطبق با اخلاق و تعهد

فلسفه: رعایت تعهد و اخلاق حرفه ایی در راستای ارائه خدمات دقیق، صحیح و به موقع از طرف آزمایشگاه، کمک ارزندهایی است به مقوله های بهداشت، درمان و سلامت.

شایستگی ممتاز: پرسنل مجرب، کارامد و با تحصیلات بالا و مرتبط، انواع آزمایشات، سرعت، صحت و دقت بالا در ارائه جواب آزمایشات همچنین  اعتبار اثبات شده و نام خوش آوازه از شایستگی های ممتاز آزمایشگاه فجر می باشند.

توجه مردم: توجه بی نظیر مردم و مشتریان گرامی آزمایشگاه از شایستگی های آزمایشگاه بوده و هست. ضمن عرض حفظ این توجه به دنبال ارتقای این مورد و به دنبال آن بهبود سلامت جامعه و محیط زیست هستیم.

توجه به کارکنان: از مهمترین دارائی آزمایشگاه، پرسنل مجرب و متخصصین هستند. برماست که قدر این موهبت را بدانیم تا با ایجاد محیطی مناسب برای کار، امنیت، رفاه و رضایت آنها در جهت شکوفا شدن منابع ذاتی و استعدادهایشان از هیچ کوششی دریغ ننمائیم.

چشم انداز آزمایشگاه

چشم انداز ما، مطرح شدن به عنوان برترین آزمایشگاه است که در حوزه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی و ارائه خدمات به مشتریان گرامی فعالیت دارند که این امر می تواند در مرحله اول، رضایت مشتریان گرامی را فراهم کرده و ما را در مسیر رشد قرار دهد و در نهایت سبب ارتقای سلامت جامعه شود. هدف نهایی ما، خلق ارزش برای همه ذینفعان و توسعه پایدار برای کشور عزیزمان، ایران است.

تعهد ما

به مشتریان

-ارائه خدمات با کیفیت عالی

-ایجاد ارتباط تنگاتنگ و عمیق

-درک نیازها و خواسته های حال و آینده آنان

– ایجاد حس مسئولیت و پاسخگویی در قبال آنان

– سرعت و دقت بالا در انجام آزمایشات

-تلاش برای جلب رضایت مشتریان گرامی

-افزایش کیفیت خدمات و ایجاد فضای مناسب برای شهروندان و مشتریان عزیز

سیسستم ها و فرایندها

سیستم ها و فرایندهای کارا، اثربخش و مبتنی براستانداردهای ملی و بین المللی و قوانین و مقررات، جاری کننده خط مشی ها، راهبردها و تصمیمات آزمایشگاه در ارایه خدمات درخشان و خلق ارزش های پایدار برای ذینفعان هستند. ایجاد، یکپارچه سازی، حفظ و بهبود مستمر سیستم ها و فرایندهای آزمایشگاه فجر، یکی از اصلی ترین ارزش های ما است.

کارکنان

با توجه به این امر که پرسنل و متخصصین آزمایشگاه فجر مهمترین سرمایه های مادی و معنوی آزمایشگاه هستند، با کسب مشارکت، تفویض اختیار، توانمندسازی، ترویج نوآوری و خلاقیت و ایجاد حس تعهد و مسئولیت پذیری در قبال مشتریان و جامعه، فضای کاری مملو از آرامش، جذابیت، بهره وری، خلاقیت، نوآوری، ایمنی و اعتماد خلق می کنیم تا ما را در دستیابی به چشم انداز و اهداف یاری رساند.

ثروت آفرینی

آفرینش ثروت های مادی، معنوی و کسب سود عادلانه با رعایت خط مشی اخلاقی شرکت، موفقیت ما را در سفر تعالی تضمین می کند و باعث کارآفرینی، رشد و گسترش کسب و کار و خلق ارزش های پایدار برای همه ذینفعان خواهد شد.

ترویج فرهنگ و اخلاق

ترویج فرهنگ تعالی و پایبندی به اخلاق، یکی ‌از ارزش‌های اساسی آزمایشگاه فجر است. با تبلیغ، ترویج و اجرای خط‌ مشی اخلاقی سازمان و پایبندی به محتوای آن در فعالیت های روزمره، در جهت دستیابی به چشم انداز و اهداف تعیین شده حرکت می‌کنیم.

دانش و فناوری

دستیابی به دانش و فناوری های نو، آزمایشگاه ما را در حرکت به سوی تعالی توانمند می سازد. با مدیریت خلاقانه این منابع، محصولات و خدمات خود را سریع تر، با کیفیت تر، ارزان تر و آسان تر به مشتریان ارائه می کنیم و برای همه ذینفعان نتایج درخشان و ارزش های پایدار خلق می نماییم.