معمولا پیشرفت ها در دنیای پزشکی مدرن سریع اتفاق می افتد، اما اگر انتظارات متخصصان در مورد آنچه که انتظار می رود در سال 2018 انجام شود، برآورده شود ممکن است خیلی سریعتر این پیشرفت ها حاصل شود.

همچنین می توان گفت که شرکت های فن آوری تبدیل به یک بازیکن مهم در دنیای مراقبت های بهداشتی به عنوان شرکت های دارویی شده اند.

 

ژن درمانی برای بیماری های ارثی شبکیه

در یک حرکت تاریخی،FDA  ژن درمانی برای بیماری های شبکیه ارثی را تأیید کرد. بیماران مبتلا با داشتن نقص ژنتیکی در ژن RPE65   که مسئول تولید پروتئینی است که گیرنده های نور در چشم را ایجاد می کند  از leber congenital amaurosis و retinitis pigmentosa رنج می برند، اما با پیشرفت های اخیر اکنون امیدوار هستند.

درمان توسط Spark Therapeutics که Luxturna  نامیده می شود صورت می گیرد. این به چشم تزریق می شود و از یک ویروس خوش خیم برای انتقال نسخه های سالم ژن به شبکیه استفاده می کند.

به گفته محققان، در حالی که این یک روش درمانی نیست، اما می تواند بینایی چشم را به طور قابل توجهی بهبود بخشد. متاسفانه هزینه بالایی در حدود 850000 دلار برای انجام یک دوره درمانی در نظر گرفته شده است.

این پیشرفت می تواند یک گام بزرگ در پزشکی باشد. دکتر رویزن می گوید: “اگر شما به سرطان نگاه کنید، می بینیم که اکثر سرطان ها با یک نقص در DNA آغاز می شوند.” “و این نقص DNA را می توان تصحیح یا بهبود بخشید. هم چنین فرض کنید شما خانواده ای دارید که لقاح آزمایشگاهی انجام داده اند؛ آنها در ابتدا ژن های جنین را مورد بررسی قرار می دهند تا ببینید آیا مشکلی وجود دارد یا نه. – و اگر مشکل وجود داشته باشد، آیا می توان مشکل را از بین برد؟ ” امروزه محققان زیادی در حال کار کردن روی این موضوع هستند و انتظار می رود در سال 2018 بتوان از این تکنولوژی بهره برد.

کاهش کلسترول LDL

کلسترول بد، که به عنوان لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) شناخته می شود، عامل مهمی در بیماری قلبی است. برخی ترکیبات جدید دارو میتوانند سطح LDL را به میزان 75 درصد کاهش دهند. مهار کننده های PCSK9 همراه با استاتین ها در کاهش کلسترول بدنی بسیار قدرتمند هستند. در حال حاضر تعدادی از تحقیقات این تئوری را آزمایش می کنند تا بفهمند که چگونه می توان میزان LDL را پایین آورد. در حال حاضر پزشکان با کمک ابزار و پژوهش ها به کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های قلب و عروق امیدوار هستند.

نوع جدیدی از نظارت یا مانیتورینگ بیمار

یکی از دلایل وجود واحد مراقبت های ویژه اینست که آلارم ها در حال خاموش شدن هستند و همیشه مهم نیستند (در یک مطالعه گزارش شد که 80 درصد از آلارم های بیمارستان غیر ضروری است). با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی، آنها می توانند پیش بینی کنند که کدام بیمار دچار مشکل شده و قبل از اینکه وضعیت بیمار بحرانی شود، پزشکان و پرستاران را مطلع می سازند. هم چنین، این روزها بیمارستان ها سریع تر بیماران را ترخیص می کنند و قرار ملاقات های بعدی (برای پیگیری کردن یا فالو اپ کردن بیمار) با پزشکان می تواند چالش برانگیز باشد و مطمئنا ناخوشایند است، زیرا بیمار باید برای یک ملاقات پنج دقیقه ای به دفتر دکتر مراجعه کند. Roizen می گوید: “بیش از 80 درصد از بیماران پس از عمل ما اکنون هر روز از طریق یک برنامه در آیفون چک می شوند جایی که آنها می توانند زخم را نشان دهند و با دکتر صحبت کنند و جراح خود را بینند.”

ساعات کاری

شنبه تا چهار شنبه ۶صبح-۷عصر
پنجشنبه ۶صبح-۴عصر

 جوابدهی از ساعت ۴عصر  الی ۷ شب

۰۱۱۳۳۴۱۱۱۰۳-۵

آدرس آزمایشگاه

آدرس : ساری ، ابتدای بلوار کشاورز ، ساختمان دکتر دادخواه

سازمان های طرف قرارداد

آزمایشگاه فجر ساری برای رفاه حال بیماران عزیز با بیش از 20 شرکت بیمه طرف قرداد میباشد

 1. تامین اجتماعی (عادی ، خاص ، ماما)
 2. خدمات درمانی (کارکنان دولت ، خدمات ایرانیان ، روستائیان ، سایر اقشار)
 3. نیروی مسلح
 4. بانک ها : بانک ملی ، ملت ، صادرات ، سپه ، رفاه ، کشاورزی ، تجارت ، صنعت و معدن
 5. کمیته امداد
 6. بهزیستی
 7. کارکنان فولاد و ذغال سنگ
 8. شرکت نفت
 9.  بیمه ایران
 10. صدا و سیما
 1. بیمه آتیه سازان حافظ
 2. بیمه آرمان
 3. بیمه پارسیان
 4. بیمه ما
 5. بیمه دانا
 6. بیمه آسیا
 7. بیمه نوین
 8. بیمه البرز
 9. بیمه دی
 10. بیمه رازی
0
میلیون مراجعه کننده تا به امروز
0
نفر پرسنل مجرب
0
سال تجربه‌ی موفق
0
متر مربع زیربنا برای خدمت به شما